ابزار برآورد آنلاین قیمت خدمات نقشه برداری مپیت

در این نوشته هرآنچه نیاز دارید درباره ابزار برآورد آنلاین قیمت خدمات نقشه برداری مپیت بدانید به اختصار توضیح داده ایم.

نیاز به قیمت گذاری دقیق

تعین قیمت سریع و دقیق برای خدمات نقشه برداری چندان آسان نیست. قیمت دقیق بر اساس تعرفه بستگی به توپوگرافی منطقه، ضریب منطقه، وسعت و میزان و نوع خدمت دارد. در حال حاضر به عنوان مثال برای تعین تقریبی توپوگرافی منطقه دو راهکار وجود دارد. راهکار اول سفر به منطقه قبل از ارائه قیمت به کار فرماست. این روش با توجه به اینکه پروژه های نقشه برداری اغلب خارج از شهر و در مناطق دوردست هستند (مخصوصا برای معاملات خرد) به صرفه نیست. این روش هزینه های مالی و زمانی به نقشه برداران تحمیل می کند.

راهکار دیگر استفاده از سامانه گوگل ارث است که پرواضح است که امکان استخراج دقیق توپوگرافی میسر نیست. همچنین مراجعه به جداول ضریب منطقه ای و حتی خود تعرفه در بیشتر موارد از حوصله متخصصان نقشه بردای خارج است. تعین قیمت نا دقیق منجر به بروز اختلاف با کارفرما و صرف هزینه های اضافی و همچنین خدشه دار شدن وجهه جامعه متخصصان نقشه برداری می شود.

ابزار برآورد آنلاین قیمت خدمات نقشه برداری مپیت

اما چگونه این ابزار این مشکلات را می تواند حل کند؟ فرض کنید می خواهید برای تهیه نقشه توپوگرافی ۱:۵۰۰ در منطقه ای که کارفرما برایتان مشخص می کند قیمت دهید. در این ابزار می توانید منطقه مورد نظر را روی نقشه تعین کنید و نوع خدمت درخواستی را وارد کنید. بر اساس مدل ارتفاعی رقومی منطقه توپوگرافی منطقه تعین می شود. بر اساس منطقه وارد شده مساحت یا کیلومتراژ پٰروژه نیز تعین می شود. ضرایب منطقه ای کل کشور نیز در پایگاه داده های مکانی سامانه موجود است. به این ترتیب تمام پارامترهای لازم برای تعین قیمت دقیق وجود دارد. لازم به ذکر است هزینه تجهیز کارگاه نیز بر اساس آنچه در تعرفه سازمان نقشه برداری کشور آمده است لحاظ شده است. با استفاده از این اطلاعات قیمت بر اساس تعرفه سال ۹۹ سازمان نقشه برداری کشور تعین می شود.

نحوه استفاده از این ابزار

پس از ورود به سایت یا اپلیکیشن، در مرحله اول سرویس را انتخاب می کنید. دقت کنید که در حال حاضر این سرویس از مرورگر فایرفاکس پشتیبانی نمی کند. مرورگر پیشنهادی در تمام سیستم های عامل دسکتاپ و موبایل گوگل کروم آپدیت شده است. در برخی موارد زمانی که مرورگر وب نسخه قدیمی باشد، مرحله سوم به درستی عمل نمی کند و تنها با به روزرسانی مرورگر مشکل مرتفع می شود.

مراحل درخواست در ابزار مپیت

mappit step 1
انتخاب سرویس

در بعضی خدمات نقشه برداری نیاز است که جزئیات بیشتری از سرویس مورد نظر را انتخاب کنید. پس در مرحله دوم جزییات را انتخاب می کنید.

mappit step 2
جزئیات

در مرحله سوم باید منطقه یا مسیر مورد نظر را انتخاب کنید. برای این کار می توانید از ابزار های سمت چپ بر روی نقشه استفاده کنید. پس از ترسیم منطقه حتما باید Finish را فشار دهید تا منطقه یا مسیر ترسیم شده ثبت شود. همچنین با استفاده از ابزار جستجو می توانید منطقه مورد نظر را در روی نقشه بیابید. در پایان دگمه مرحله بعد را بفشارید تا محاسبات برایتان انجام شود.

mappit step 3
انتخاب منطقه یا مسیر بر روی نقشه

برآورد قیمت و نتایج محاسبات توسط ابزار مپیت

در مرحله بعدی قیمت برآورد شده و سایر اطلاعات برایتان نمایش داده می شود. در بالا برای شما عنوان سرویس را نمایش می دهد که در اینجا تهیه نقشه ۱:۲۰۰۰ کاداستر غیر شهری است. با کلیک بر روی عنوان سرویس می توانید شرح خدمات و تعرفه این سرویس را بر اساس تعرفه سال ۹۹ سازمان نقشه برداری کشور مشاهده کنید.

در بخش توپوگرافی، توپوگرافی منطقه با استفاده از مدل رقومی ارتفاع DEM منطقه محاسبه می شود. شاید این دقیق ترین روش برای تخمین توپوگرافی منطقه باشد. تقسیمات سیاسی نیز تا سطح دهستان بر اساس آخرین تقسیمات سیاسی کشور برای کاربر به نمایش در می آید. سایر پارامترهای موثر در قیمت مانند ضریب منطقه، مساحت یا طول مسیر و تعداد نقاط برای برداشت استاتیک یا آنی با GPS های مولتی فرکانسه نیز نمایش داده می شود.

برخی اطلاعات فنی از نقطه مرکزی منطقه انتخاب شده نیز محاسبه و در اختیار کاربران قرار می گیرد. طول و عرض جغرافیایی، مختصات UTM، زون منطقه، حرف زون، و ضریب مقیاس از جمله این اطلاعات هستند.

mappit result
قیمت و نتایج محاسبات

سایر سرویسها نیز روند کم و بیش مشابهی دارند. در آینده نسخه های موبایل این ابزار نیز در اختیار فعالان رشته نقشه برداری قرار می گیرد. همچنین از تمام کاربران این ابزار درخواست می شود تا نظرات خود را برای بهبود و رفع نواقص احتمالی در قسمت نظرات کاربران همین مقاله با ما به اشتراک بگذارند. مطمئن باشید تک تک نظرات شما برای ما ارزشمند است و در نسخه های بعدی که به زودی منتشر خواهد شد، لحاظ می شوند. نظرات خود را در قسمت پایین همین مقاله می توانید ثبت کنید.

تعرفه خدمات پرکاربرد نقشه برداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *